Regulamin Obrad Sprawozdawczego Walnego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Ju-Jitsu
22.06.2018
REGULAMIN OBRAD
Sprawozdawczego Walnego Zjazdu Delegatów
Polskiego Związku Ju-Jitsu
96-500 Sochaczew, ul.1 maja 21
Kramnice Miejskie II piętro Sala konferencyjna ,
23 czerwca 2018 r.
I termin – godz. 12:00 II termin – godz. 12:30
§1
1. Sprawozdawczy Walny Zjazd Delegatów PZJJ obraduje w oparciu o obowiązujący Statut PZJJ, przyjęty Porządek Obrad oraz niniejszy Regulamin.
2. Sprawozdawczy Walny Zjazd Delegatów PZJJ zwołany zostały przez Zarząd.
§2
Prawo do udziału w Sprawozdawczym Walnym Zjeździe Delegatów PZJJ mają:
1) z głosem stanowiącym – delegaci wybrani na walnych zebraniach członków zwyczajnych;
2) z głosem doradczym – członkowie honorowi, wspierający oraz zaproszeni goście.
§3
1. Delegaci potwierdzają swoją obecność na Sprawozdawczym Walnym Zjeździe Delegatów podpisem na liście obecności.
2. Listy obecności sporządza się odrębnie dla delegatów i odrębnie dla pozostałych uczestników Sprawozdawczego Walnego Zjazdu Delegatów PZJJ.
§4
Uchwały Sprawozdawczego Walnego Zjazdu Delegatów PZJJ zapadają zwykłą większością głosów, przy obecności co najmniej połowy liczby delegatów, którzy odebrali mandaty, z zastrzeżeniem przepisów szczególnych Statutu PZJJ.
§5
1. Obrady Sprawozdawczego Walnego Zjazdu Delegatów PZJJ otwiera Prezes Zarządu PZJJ, który zarządza wybór Przewodniczącego Zjazdu.
2. Wybrany Przewodniczący Zjazdu proponuje powołanie do Prezydium Zjazdu: wiceprzewodniczącego, sekretarza i protokolanta. Dopuszcza się, aby funkcję sekretarza i protokolanta pełniła ta sama osoba.
3. Przewodniczący Sprawozdawczego Walnego Zjazdu Delegatów PZJJ:
a) kieruje przebiegiem Sprawozdawczego Walnego Zjazdu Delegatów PZJJ,
b) czuwa nad przestrzeganiem Statutu PZJJ oraz zatwierdzonych Regulaminu i Porządku Obrad Sprawozdawczego Walnego Zjazdu Delegatów PZJJ,
c) odpowiada za sprawy porządkowe Zjazdu, w tym ma kompetencję do udzielania głosu w dyskusji, odebrania głosu w dyskusji, określa kolejność i czas wystąpień delegatów,
d) ma prawo do zarządzenia przerwy i przerwania obrad w sytuacji szczególnej wynikłej podczas Sprawozdawczego Walnego Zjazdu Delegatów,
e) czuwa nad zgodnością zgłaszanych wniosków i podejmowanych uchwał,
f) zarządza głosowania i ogłasza ich wyniki,
g) podpisuje wszystkie uchwały podjęte przez Zjazd PZJJ i protokoły wszystkich Komisji,
h) wykonuje inne decyzje Zjazdu,
4. Przewodniczący i Sekretarz Zjazdu PZJJ podpisują zatwierdzony przez Zjazd Porządek Obrad i Regulamin Sprawozdawczego Walnego Zjazdu Delegatów PZJJ.
5. Prezydium Zjazdu przysługuje prawo interpretacji niniejszego Regulaminu.
§6
Sprawozdawczy Walny Zjazd Delegatów PZJJ wybiera w głosowaniu jawnym następujące Komisje spośród nieograniczonej liczby zgłoszonych kandydatów:
1. Komisja Mandatowo-Skrutacyjna– w składzie 3 osobowym: stwierdza prawidłowość pełnomocnictw delegatów i stwierdza prawomocność Zjazdu PZJJ na podstawie listy obecności i wydanych mandatów, dokonuje obliczenia głosów i przekazuje protokół z wynikami wyborów Przewodniczącemu Zjazdu PZJJ,
2. Komisja Wnioskowa – w składzie 3 – osobowym: na podstawie sprawozdań, protokołów, zgłoszonych wniosków i głosów w dyskusji opracowuje i przedstawia projekty uchwał i rejestr wniosków do realizacji przez władze PZJJ.
3. Komisje pracują kolegialnie, pod Przewodnictwem wybranych przez siebie Przewodniczących.
§7
1. Uczestnicy Zjazdu PZJJ zabierają głos wg kolejności pisemnych zgłoszeń do Przewodniczącego Zjazdu PZJJ na przygotowanych drukach z podaniem imienia i nazwiska, nr mandatu i reprezentacji podmiotu.
2. Poza kolejnością prawo głosu przysługuje Przewodniczącemu Zjazdu PZJJ.
3. Przewodniczący Zjazdu PZJJ może udzielić głosu poza porządkiem obrad Zjazdu PZJJ lub w związku z dyskusją jedynie dla zgłoszenia wniosku formalnego lub sprostowania błędnie zrozumianego lub nieprecyzyjnie przytoczonego stwierdzenia mówcy.
4. Wnioski formalne mogą dotyczyć jedynie spraw będących przedmiotem porządku obrad i jego przebiegu.
5. Do wniosków formalnych zalicza się wnioski:
a) przesuwanie lub odroczenie terminu Zjazdu PZJJ,
b) zamknięcie listy mówców,
c) przerwanie, odroczenie dyskusji,
d) przejście do porządku dziennego,
e) głosowanie bez dyskusji,
f) ograniczenie czasu wystąpień delegatów,
g) stwierdzenie quorum,
h) przeliczenie głosów,
i) zarządzenie przerwy w obradach,
j) kolejność i sposób uchwalania wniosków,
k) uchylenie zarządzenia Przewodniczącego Zjazdu PZJJ.
6. Zabierający głos w dyskusji na jeden temat mogą wystąpić tylko jeden raz, po udzieleniu głosu przez Przewodniczącego Zjazdu PZJJ.
7. Czas w dyskusji jest ograniczony do 5 minut, a o ewentualnym przedłużeniu wystąpienia decyduje Przewodniczący Zjazdu PZJJ.
8. Przewodniczący Zjazdu PZJJ ma prawo przerwać wystąpienie w dyskusji, w przypadku przekroczenia limitu czasu, wystąpieniu nie na temat, używania przez dyskutującego niewłaściwych i obraźliwych sformułowań w stosunku do osób trzecich oraz organizacji i instytucji współpracujących, niestosownego podnoszenia głosu w dyskusji.
9. Wnioski zwyczajne zgłaszane są do Przewodniczących Komisji.
10. Wnioski nagłe dotyczące interpretacji porządku obrad stawiane powinny być pod obrady w pierwszej kolejności.
11. Po wyczerpaniu dyskusji nad wnioskami i poprawkami następuje głosowanie. W pierwszej kolejności głosowane są poprawki a następnie wniosek w całości. Wnioski głosuje się w kolejności ich zgłaszania. W przypadku zgłoszenia wniosków w tej samej sprawie w pierwszej kolejności poddaje się pod głosowanie wniosek najdalej idący.
12. Uchwały Zjazdu zapadają większością głosów.
13. Zmiany w Regulaminie i Porządku obrad Sprawozdawczego Walnego Zjazdu Delegatów PZJJ dokonuje się większością głosów.
14. Głosowanie jawne odbywa się przez podniesienie mandatów.
§8
1. Głosowanie odbywa się w sposób jawny.
2. Każdy delegat posiada tylko 1 głos.
Postanowienia końcowe
§9
1. Przebieg Zjazdu PZJJ jest protokołowany.
2. Protokół jest podpisywany przez Przewodniczącego Zjazdu PZJJ, Sekretarza Zjazdu PZJJ. Protokół musi zawierać datę, porządek obrad, regulamin obrad, skład Prezydium Zjazdu PZJJ, skład powołanych komisji, delegatów, krótki opis przebiegu zebrania, dyskusji, wyniki głosowań. Numery i treści podjętych uchwał. Do protokołu dołącza się listę obecności oraz materiały z prac poszczególnych Komisji.
3. Regulamin wchodzi w życie po jego uchwaleniu przez Sprawozdawczy Walny Zjazd Delegatów PZJJ.
§10
1. Sprawy dotyczące sposobu obradowania nieobjęte niniejszym Regulaminem rozstrzyga Prezydium Zjazdu PZJJ zgodnie z postanowieniami Statutu PZJJ i przyjętymi powszechnie zasadami obradowania.
2. Przyjęcie zmiany postanowień Regulaminu następuje w formie uchwały, w drodze głosowania jawnego zwykłą większością głosów, przy obecności co najmniej połowy delegatów uprawnionych do głosowania.
§11
Regulamin niniejszy został zatwierdzony przez Sprawozdawczy Walny Zjazd Delegatów PZJJ w dniu 16 czerwca 2017r. i obowiązuje w trakcie tego Zjazdu.